Viktoriini “Spekter” arhiiv

Veebipõhine füüsikaviktoriin Spekter toimub sel õppeaastal 29. aprillil 2021 ajavahemikus kell 8.00 kuni 20.00 Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinikeskkonnas.

Viktoriinist oodatakse osa võtma kõiki 8.–12. klasside õpilasi, sh kutsekoolide õpilased, kes soovivad oma füüsikateadmised proovile panna. Osaleda võivad ka nooremate klasside õpilased. Veebipõhine füüsikaviktoriin Spekter viiakse läbi kahes vanuserühmas ja kahes keeles (eesti ja vene). Viktoriinist osavõtt on tasuta.

Kokkuvõte ja tulemused

Vaata ja lahenda eelmiste aastate ülesandeid

Viktoriini lugu:
Veebipõhine füüsikaviktoriin Spekter toimub alates 2015. aastast. Viktoriin sai ellu kutsutud selleks, et anda erineva tasemega õpilastele võimalus oma füüsikateadmisi proovile panna ning võrrelda oma tulemusi teistega. Nüüdseks on Spektrist kujunenud järjepidev kevadeti toimuv üritus.

Viktoriini üheks eesmärgiks on tuua füüsika õppimisse mängulisuse komponenti ning populariseerida ingo- ja kommunikatsioonitehnoloogia vahendite kasutamist füüsika õppimisel ja õpetamisel. Füüsikaviktoriin aitab näidata õpilastele, et füüsika ei seisne alati arvutusülesannete lahendamises, vaid ka loogilises mõtlemises ja oma kogemuste analüüsimises, õigete ja valede arutluskäikude äratundmistes.

Füüsikaviktoriin Spekter sai oma nime rahvusvahelisel valguse aastal (2015), kui viktoriin esmakordselt toimus – see nimi seondub füüsikaterminiga „valguse spekter“ ning sümboliseerib viktoriinil osalejate mitmekesisust ja erinevaid tulemusi. Nimest inspireerituna on ka viktoriini logol kujutatud spektri põhivärvid Gaussi jaotuse kujul – kõik on oodatud ja iga tulemus on oluline.

Lisateave:
Ly Sõõrd, viktoriini korraldaja/projektijuht Tartu Ülikooli elukestva õppe keskuse õppedisainer, 528 5484, ly.soord@ut.e

Kelli Hanschmidt, Tartu Ülikooli teaduskooli võistluste- ja õppekorralduse peaspetsialist, 7376117, kelli.hanschmidt@ut.ee

Varasem arhiiv