Kursuse eesmärgiks on tutvustada õpilastele erinevaid muusikainstrumente, luua seosed erinevate pillide ja muusikastiilide vahel ja õpetada eristama erinevaid pille kõlaliselt.

Kas sa tead, milline pill on pasun?
Tegelikult sellist pilli ei olegi olemas, vaid pasunaks nimetatakse sageli trompetit või ka muid vaskpuhkpille.
Kas sa oled kunagi näinud laval suurt viiulit, mida mängitakse püsti seistes?
Tegelikult ei olegi see viiul, vaid hoopis kontrabass, mida kasutavad nii sümfooniaorkestrid, jazz-ansamblid, pärimusmuusikud kui ka külakapellid.
Kas sa oled kuulnud, et parmupill võib olla sümfooniaorkestri soolopill?
Parmupillikontserte on kirjutatud juba 18. sajandil Saksamaal ning see ei ole sugugi ainult parmu pininat meenutava häälega pill.
Kas sa oled näinud laval nelja jämeda keelega kitarri?
Tegelikult see polegi kitarr vaid hoopis basskitarr.
Kõik see eelnev jutt puudutab sinu teadmisi, aga muusikat me kuulame kõrvadega. Mida rohkem sa suudad muusikas kuulda erinevaid kõlavärve (sound), seda põnevamaks muusika sinu jaoks muutub. Seda kõike saad sa treenida, harjutada ja õppida kõrva tsiviliseerimise e-kursusel “Pillide tundmine parmupillist orelini”.

Kursuse läbinud õpilane tunneb enamkasutatavaid muusikainstrumente, mis on iseloomulikud klassikalisele muusikale, rütmimuusikale ja pärimusmuusikale ning oskab kõlaliselt eristada eelpool mainitud muusikastiilide peamiseid muusikainstrumente.

Registreeru kursusele
  • Humanitaaria
  • 8 jaanuar, 2024
  • 10.-12. klass
  • 2 EAP
  • Silmaringi laiendav
  • tasuta
Loe lisaks (PDF)
Tagasiside
  • Väga lahe. Olen lõpetanud muusikakooli ja huvitun ka ise muusikast, seetõttu testid sümfooniaorkestri pillide kohta ei olnud rasked. Mulle meeldisid pillide tutvustused, nii videod kui ka tekstid. Sain teada uusi asju, mida enne ei teadnud. Kuna ma ise olen klarnetimängija, siis mind natuke häiris klarneti helifail. On ilusama kõlaga klarnetilugusid. Väga meeldis, et videod andsid ülevaate pillist ning hiljem oli lihtne loogilisi seoseid kirjaliku tekstiga luua. Hea idee lisada huvitavaid ja ebatavalisi fakte, saan oma muusikahuvilisi sõpru natuke küsimustega pommitada. Kahjuks ei andnud see kursus mulle juurde nii palju, kui arvasin, aga kindlasti mitte ei teinud kahju. Hea variant oma teadmisi korrata. Kokkuvõttes oli positiivne kogemus. :D

  • Minu meelest parim e-kursus, mis TÜ-l pakkuda on! Õppematerjalid olid väga lihtsasti arusaadavad ja põnevad. Väga hea meelde tuletamaks muusikakoolis ja koolis õpitut. Tore oli näha videotes tuttavaid ja veidi vähem tuttavaid rääkimas endale südamelähedastest pillidest. Super!