Valge bioloogia viktoriin

7. oktoobril ootame kõiki 10.–12. klassi õpilasi uuele veebipõhisele viktoriinile Valge bioloogia.

Viktoriinil tuleb ühe tunni jooksul lahendada 20 ülesannet transgeensete organismide, mikroobide ja bakterite, füsioloogia ning palju muu kohta. Ülesanded on eesti keeles.

Ülesannete lahendamise kellaaja ja koha saab iga õpilane, kool või klass ise valida, see peab vaid jääma vahemikku 9.00–17.00. Viktoriin on tasuta ning eelregistreerumine pole osavõtuks vajalik.

Viktoriin toimub TÜ teaduskooli viktoriinide keskkonnas ning sellest saab osa võtta internetiühendusega arvuti, nutitelefoni või tahvelarvuti vahendusel. Viktoriini alustamisel teeb õpilane endale viktoriinid.ee keskkonda kasutaja (palume sisestada eesnimi, perekonnanimi, klass (ainult number), kool, e-posti aadress). Osalev õpilane vastutab, et tema poolt enda kohta esitatud andmed on õiged ja korrektsed. Ülesannete lahendamisel palume kasutada veebilehitsejaid Chrome, Mozilla Firefox või Safari.

Auhinnasaajad selgitatakse klasside kaupa, kuigi ülesanded on kõigile ühised. Lisaks loosime kõigi osalejate vahel välja 1-3 lisaauhinda.

Pärast võistlust näevad õpilased viktoriinide keskkonnas oma tulemusi.
Õpetajatele avaldame tulemusi nende kirjaliku sooviavalduse alusel (kelli.hanschmidt@ut.ee).

viktoriinid.ee lehel sisse logides kuvatakse õpilasele kõik võistlused, millest ta on seni osa võtnud. Võistlusele vajutades avaneb tagasiside vaade, kus õpilane näeb iga ülesande kohta saadud punkte, enda pakutud vastust ja ka õiget vastust.

Viktoriin sünnib koostöös Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudiga. Küsimuste autoriteks on Karl Jürgenstein ja Sulev Kuuse.

Kokkuvõte ja tulemused

Lisateave:
Sisulised küsimused: Sulev Kuuse, TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudi vivaariumi juhataja, sulev.kuuse@ut.ee

Tehnilised küsimused: Kelli Hanschmidt, TÜ teaduskooli õppetegevuse peaspetsialist, 529 8272, kelli.hanschmidt@ut.ee