“Valge bioloogia” viktoriin

11. oktoobril 2023 ajavahemikul 10.00-17.00 ootame kõiki 10.–12. klassi õpilasi taas veebipõhisele viktoriinile “Valge bioloogia”.

Viktoriinil tuleb ühe tunni jooksul lahendada ülesandeid transgeensete organismide, mikroobide ja bakterite, füsioloogia ning palju muu kohta. Ülesanded on eesti keeles.

Vaata ja lahenda kahte näidisülesannet siin.

Viktoriin on tasuta ning eelregistreerumine pole osavõtuks vajalik.

Viktoriin toimub TÜ teaduskooli viktoriinide keskkonnas ning sellest saab osa võtta internetiühendusega arvuti, nutitelefoni või tahvelarvuti vahendusel. Viktoriini alustamisel teeb õpilane endale viktoriinid.ee keskkonda kasutaja (palume sisestada eesnimi, perekonnanimi, klass (ainult number), kool, e-posti aadress). Osalev õpilane vastutab, et tema poolt enda kohta esitatud andmed on õiged ja korrektsed.

Pingeread selgitatakse klasside kaupa, kuigi ülesanded on kõigile ühised. Lisaks loosime kõigi osalejate vahel välja 1-3 lisaauhinda.

Tulemused

Kokku osales 2023. aastal võistlusel 258 õpilast. Pingeread on allpool failidena.

Pärast võistlust näevad õpilased viktoriinide keskkonnas oma tulemusi.
Õpetajatele avaldame tulemusi nende kirjaliku sooviavalduse alusel (kelli.hanschmidt@ut.ee).

viktoriinid.ee lehel sisse logides kuvatakse õpilasele kõik võistlused, millest ta on seni osa võtnud. Võistlusele vajutades avaneb tagasiside vaade, kus õpilane näeb iga ülesande kohta saadud punkte, enda pakutud vastust ja ka õiget vastust.

Viktoriin sünnib koostöös Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudiga. Küsimuste autoriteks on Karl Jürgenstein ja Sulev Kuuse.

Lisateave:
Sisulised küsimused: Sulev Kuuse, TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudi vivaariumi juhataja, sulev.kuuse@ut.ee

Tehnilised küsimused: Kelli Hanschmidt, TÜ teaduskooli võistlus- ja õppekorralduse peaspetsialist, 529 8272, kelli.hanschmidt@ut.ee