2021. aasta aprilli lõpust mai keskpaigani osalesid 6.–9. klassi loodushuvilised õpilased bioloogiavõistlusel Siniroheline maa. Tasavägises võistluses edestas maksimumpunktidega esikoha pälvinud Karin Pärtelpoeg Tartu Karlova Koolist lähimaid konkurente kõigest 0,2 punktiga. Talle järgnesid Rei Helin Varres Tallinna Reaalkoolist ja Annika Rääbis Tartu Kivilinna Koolist.
Kolme nädala vältel lahendasid tublid loodusetundjad erinevaid ülesandeid, mille seas oli nii taime- ja loomariiki kui ka inimest ja teda ümbritsevat maailma puudutavaid küsimusi. Tulemused näitasid, et õpilased teavad hästi, millised linnud Eestis talvituvad. Samuti ei jää nad nälja korral metsas hätta, sest oskavad eristada mürgiseid marju söödavatest. Veidi raskemaks pähkliks osutus hambutu roomaja ehk kilpkonna tuvastamine. Võistluse vaieldamatult kõige keerulisem küsimus oli järgmine:
Millise kalas elava paelussi arengujärguga võib inimene nakatuda?
A. Täiskasvanud paelussiga
B. Paelussi vastsetega
C. Paelussi munadega
Bioloogiavõistluse Siniroheline maa paremusjärjestus on koostatud kolme vooru kokkuvõttes. Tulemuste tabelis on avalikustatud võistluse 100 tublimat osalejat, täismahus tulemusi ei kuvata. Oma kohta pingereas näevad õpilased Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinikeskkonda sisse logides iga vooru kohta eraldi. Süsteem kolme vooru koondtulemusi kokku panna ei oska. Voorude juures näeb õpilane ka iga ülesande eest saadud punkte, enda pakutud vastust ja õiget vastust.
Auhinna paneme välja viiele parimale õpilasele. Lisaks premeerime võistluse kõige nooremat osalejat Pärt Gustav Tüüri Tartu Forseliuse Kooli 3. klassist.
Kõigi osalenute vahel loosisime välja viis lisaauhinda, mille õnnelikeks omanikeks on peagi: Andres Reitalu, Artur Asi, Cordelia Violet Paap, Elise-Helene Pohla ja Priit Pedaste.
Võtame võitjatega e-posti teel ühendust. Auhinnad ja diplomid paneme teele juunikuu jooksul.