Füüsikaviktoriin “Spekter”

Veebipõhine füüsikaviktoriin “Spekter” toimub sel õppeaastal 10. aprillil 2024 ajavahemikul 8.00-20.00 Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinikeskkonnas.

Viktoriinist oodatakse osa võtma kõiki 8.–12. klasside õpilasi, sh kutsekoolide õpilased, kes soovivad oma füüsikateadmised proovile panna. Osaleda võivad ka nooremate klasside õpilased. Veebipõhine füüsikaviktoriin Spekter viiakse läbi kahes vanuserühmas.

Viktoriinil on lahendamiseks aega 40 minutit. Kui oled lahendamisega valmis, vajuta “Lõpeta võistlemine” nuppu, sest võrdsete punktide korral on pingereas kiiremini lahendaja ees pool.

Eelregistreerimine võistlusele pole vajalik. Võistlusest osavõtuks on vajalik isiklik kasutajakonto keskkonnas viktoriinid.ee. Kontrolli kindlasti üle, kas Sinu kool ja klass on õiged!

Tulemused 2024

(Avaldatud 30 parimat tulemust igast vanuseklassist)

Viktoriini lugu:
Veebipõhine füüsikaviktoriin “Spekter” toimub alates 2015. aastast. Viktoriin sai ellu kutsutud selleks, et anda erineva tasemega õpilastele võimalus oma füüsikateadmisi proovile panna ning võrrelda oma tulemusi teistega. Nüüdseks on Spektrist kujunenud järjepidev kevadeti toimuv üritus.

Viktoriini üheks eesmärgiks on tuua füüsika õppimisse mängulisuse komponenti ning populariseerida ingo- ja kommunikatsioonitehnoloogia vahendite kasutamist füüsika õppimisel ja õpetamisel. Füüsikaviktoriin aitab näidata õpilastele, et füüsika ei seisne alati arvutusülesannete lahendamises, vaid ka loogilises mõtlemises ja oma kogemuste analüüsimises, õigete ja valede arutluskäikude äratundmistes.

Füüsikaviktoriin “Spekter” sai oma nime rahvusvahelisel valguse aastal (2015), kui viktoriin esmakordselt toimus – see nimi seondub füüsikaterminiga „valguse spekter“ ning sümboliseerib viktoriinil osalejate mitmekesisust ja erinevaid tulemusi. Nimest inspireerituna on ka viktoriini logol kujutatud spektri põhivärvid Gaussi jaotuse kujul – kõik on oodatud ja iga tulemus on oluline.

Lisateave:
Ly Sõõrd, viktoriini korraldaja/projektijuht Tartu Ülikooli elukestva õppe keskuse õppedisainer, 528 5484, ly.soord@ut.ee

Renar Suurpere, Tartu Ülikooli teaduskooli haridustehnoloog, 7376117, renar.suurpere@ut.ee

Võistluse arhiiv