Loogilise loodusteaduse arhiiv

Hea 7.–8. klassi õpilane!

Ootame Sind veebipõhisele loodusteaduste võistlusele Loogiline loodusteadus.

Võistlus toimub kolmes voorus:

  • I voor 12.–16. aprill 2021
  • II voor 3.–7. mai 2021
  • III voor 17.–21. mai 2021

Igas voorus antakse Sulle lahendada 10 ülesannet. Ülesannetele vastamine nõuab loodusainete- ja matemaatikavaldkonna teadmiste ja oskuste lõimimist. Ülesanded on koostatud silmas pidades loodusteaduste alaseid baasoskusi – graafikute koostamine ja lugemine, ühikute teisendamine, perioodilisustabel, protsentarvutused jms. Nende lahendamiseks tuleb aru saada loodusteaduslikust või sotsiaalsest kontekstist, otsida vastuseid internetist, arvutada ning luua seoseid erinevates ainetes õpitu vahel. Ülesanded on nii eesti kui vene keeles.

Paremusjärjestus tuuakse välja kolme vooru kokkuvõttes. Võistluse formaat lubab Sul liituda võistlusega mistahes voorust või osaleda vaid mõnes üksikus voorus.

Võistlus viiakse läbi Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinikeskkonnas. Osa saab võtta internetiühendusega arvuti, nutitelefoni või tahvelarvuti vahendusel. Igas voorus saab õpilane osaleda vaid üks kord.

Võistlemisest

Võistluse I voor on avatud 12.–16. aprillini. Selle aja jooksul saad oma vastuseid vajadusel täiendada ja korduvalt muuta. Selleks logi uuesti sisse ja vajuta võistluse pealkirjale veerus “Käimasolevad ja tulevased võistlused”. Sisestatud vastused salvestuvad automaatselt, võistlust eraldi nupuvajutusega lõpetada ei saa. Välja logides edastatakse Sinu vastused meile pärast vooru lõppu.

Viktoriinist osavõtt on tasuta!

Pärast iga vooru näevad õpilased viktoriinide keskkonnas oma tulemusi.
Õpetajatele avaldame tulemusi koolide kaupa nende kirjaliku sooviavalduse põhjal (kelli.hanschmidt@ut.ee).

Teaduskooli viktoriinikeskkonna lehel sisse logides kuvatakse õpilasele kõik võistlused, millest ta on seni osa võtnud. Võistlusele vajutades avaneb tagasiside vaade, kus õpilane näeb iga ülesande kohta saadud punkte, enda pakutud vastust ja ka õiget vastust.

Kokkuvõte ja tulemused

Lisateave:
Sisulised küsimused: Karin Hellat, Tartu Ülikooli teaduskooli uurimislabori koordinaator, 509 0991, karin.hellat@ut.ee
Tehnilised küsimused: Kelli Hanschmidt, Tartu Ülikooli teaduskooli võistlus- ja õppekorralduse peaspetsialist, 529 8272, kelli.hanschmidt@ut.ee