Loogiline loodusteadus

Hea 7.–8. klassi õpilane!

Ootame Sind ka 2024. aastal veebipõhisele loodusteaduste võistlusele „Loogiline loodusteadus“.

Võistlus toimub kolmes voorus:

  • I voor 5.–11. veebruar
  • II voor 19.–25. veebruar
  • III voor 4.–10. märts

Igas voorus antakse Sulle lahendada 10 ülesannet. Ülesannetele vastamine nõuab loodusainete- ja matemaatikavaldkonna teadmiste ja oskuste lõimimist. Ülesanded on koostatud silmas pidades loodusteaduste alaseid baasoskusi – graafikute koostamine ja lugemine, ühikute teisendamine, perioodilisustabel, protsentarvutused jms. Nende lahendamiseks tuleb aru saada loodusteaduslikust või sotsiaalsest kontekstist, otsida vastuseid internetist, arvutada ning luua seoseid erinevates ainetes õpitu vahel. Ülesanded on sel aastal vaid eesti keeles.

Paremusjärjestus tuuakse välja kolme vooru kokkuvõttes. Võistluse formaat lubab Sul liituda võistlusega mistahes voorust või osaleda vaid mõnes üksikus voorus.

Võistlus viiakse läbi Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinikeskkonnas. Osa saab võtta internetiühendusega arvuti, nutitelefoni või tahvelarvuti vahendusel. Igas voorus saab õpilane osaleda vaid üks kord.

Võistlemisest

Vooru toimumise aja jooksul saad oma vastuseid vajadusel täiendada ja korduvalt muuta. Selleks logi uuesti sisse ja vajuta võistluse pealkirjale veerus “Käimasolevad ja tulevased võistlused”. Sisestatud vastused salvestuvad automaatselt, võistlust eraldi nupuvajutusega lõpetada ei saa. Välja logides edastatakse Sinu vastused meile pärast vooru lõppu.

Viktoriinist osavõtt on tasuta!

Pärast iga vooru näevad õpilased viktoriinide keskkonnas oma tulemusi.
Õpetajatele avaldame tulemusi koolide kaupa nende kirjaliku sooviavalduse põhjal (kelli.hanschmidt@ut.ee).

Teaduskooli viktoriinikeskkonna lehel sisse logides kuvatakse õpilasele kõik võistlused, millest ta on seni osa võtnud. Võistlusele vajutades avaneb tagasiside vaade, kus õpilane näeb iga ülesande kohta saadud punkte, enda pakutud vastust ja ka õiget vastust.

Lisateave:
Tehnilised küsimused: Kelli Hanschmidt, Tartu Ülikooli teaduskooli võistlus- ja õppekorralduse peaspetsialist, 529 8272, kelli.hanschmidt@ut.ee