Bioloogiaviktoriin Siniroheline Maa

Hea 6.–9. klassi õpilane!

Ootame Sind teaduskooli veebipõhisele bioloogiavõistlusele Siniroheline maa, mis toimub 26. aprillist 16. maini Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinikeskkonnas.

Võistlus leiab aset kolmes voorus:

  • I voor 26. aprillist 2. maini
  • II voor 3.–9. maini
  • III voor 10.–16. maini

Igas voorus antakse Sulle lahendada 15 ülesannet. Esimene voor keskendub taimedele, teine loomariigile ning kolmanda vooru ülesanded käsitlevad inimest ja teda ümbritsevat maailma. Võistluse koostamisel on kasutatud põhikooli bioloogiaolümpiaadi teemasid ja ülesandeid. Lahendamisel tuleb kasuks looduse praktiline tundmine.

Paremusjärjestus tuuakse välja kolme vooru kokkuvõttes. Võistluse formaat lubab Sul liituda võistlusega mistahes voorust või osaleda vaid mõnes üksikus voorus.

Anname välja 10 auhinda: viiele parimale kolme vooru kokkuvõttes, lisaks loosime kõigi osalejate vahel välja viis lisaauhinda! Võitjatega võtame ühendust e-posti teel.

Võistlemisest

Võistluse I voor on avatud 26. aprillist 2. maini. Selle aja jooksul saad oma vastuseid vajadusel korduvalt muuta ja täiendada. Selleks logi uuesti sisse ja vajuta võistluse pealkirjale veerus “Käimasolevad ja tulevased võistlused”. Sisestatud vastused salvestuvad automaatselt, võistlust eraldi nupuvajutusega lõpetada ei saa. Välja logides edastatakse Sinu vastused meile pärast vooru lõppu.

Viktoriinist osavõtt on tasuta!

Pärast iga vooru näevad õpilased viktoriinikeskkonnas oma tulemusi.
Õpetajatele avaldame tulemusi koolide kaupa nende kirjaliku sooviavalduse põhjal (kelli.hanschmidt@ut.ee).

Teaduskooli viktoriinikeskkonna lehel sisse logides kuvatakse õpilasele kõik võistlused, millest ta on seni osa võtnud. Võistlusele vajutades avaneb tagasiside vaade, kus õpilane näeb iga ülesande kohta saadud punkte, enda pakutud vastust ja ka õiget vastust.

Kokkuvõte ja tulemused

Lisateave: Kelli Hanschmidt, Tartu Ülikooli teaduskooli võistlus- ja õppekorralduse peaspetsialist, 529 8272, kelli.hanschmidt@ut.ee