SEB Investeerimiskursus algajatele: Investeerimise põhitõed

Investeerimine on päevakorral ning SEB hinnangul on sellealased teadmised eelkõige vajalikud just noortele inimestele, kes tänu liitintressile saavad genereerida investeerimisest maksimaalset kasu. Liitintress on SEB hinnangul kaheksas maailmaime, mis võimaldab lisaks algsele investeeringule teenida tulu ka varasemalt kogunenud kasumilt ning tänu sellele pakkuda investori ajale erilist väärtust.

Oma teadmisi investeerimise valdkonnas jagab Kristofer Vähi, SEB endine Markets-osakonna juhataja, praegune investeerimisekspert ja teema populariseerija. Kursus põhineb SEB investeerimisseminaride raames peetud loengutel, mille oleme jälgijate mugavuseks jaganud teemade kaupa lühemateks lõikudeks. Alguses soovitame läbida rahatarkuse kursuse investeerimisteemalised loengud nr 8 ja 9, mis on pühendatud investeerimisele, oma teadmiste edasiseks laiendamiseks aga soovitame jätkata loenguga „Kasumlikud investeerimisstiilid“.

Kiire ülevaade: miks ja kuidas investeerida?

Investeerimisekspert Kristofer Vähi

Investeerimisekspert ja teema populariseerija Kristofer Vähi vastab esimeses loengu osas küsimustele, “Miks?” ja “Kuidas?” alustada investeerimisega. Lisaks leiavad kajastust terminid „investeerimiskonto“ ja „maksesüsteemid“, mida läheb kindlasti tarvis nii selle kui ka järgmise investeerimiskursuse raames.

Investeerimise viis põhitõde

Investeerimisekspert Kristofer Vähi

Investeerimise põhitõdede teise loengu raames käsitleb Kristofer investeerimise riski ja tulu suhet, investeeringute hajutamist, targa investori ajahorisonti ja plaani järgimist.

 

Aktsia – Võlakiri – Tooraine: investeerimise peamised instrumendid.

Investeerimisekspert Kristofer Vähi

Investeerimise põhitõdede viimases loengus räägib Kristofer sellest, millised instrumente saab kaasaegne investor kasutada oma tulu suurendamiseks ja tagamiseks nii headel kui ka halbadel aegadel.