Valge bioloogia viktoriini arhiiv


7. oktoobril 2021
ootasime kõiki 10.–12. klassi õpilasi uuele veebipõhisele viktoriinile Valge bioloogia.

Viktoriinil tuli ühe tunni jooksul lahendada 20 ülesannet transgeensete organismide, mikroobide ja bakterite, füsioloogia ning palju muu kohta. Ülesanded olid eesti keeles.

Ülesannete lahendamise kellaaja ja koha sai iga õpilane, kool või klass ise valida, see pidi vaid jääma vahemikku 9.00–17.00. Viktoriin oli tasuta ning eelregistreerumine polnud osavõtuks vajalik.

Viktoriin toimus TÜ teaduskooli viktoriinide keskkonnas ning sellest sai osa võtta internetiühendusega arvuti, nutitelefoni või tahvelarvuti vahendusel. Viktoriini alustamisel teeb õpilane endale viktoriinid.ee keskkonda kasutaja (palume sisestada eesnimi, perekonnanimi, klass (ainult number), kool, e-posti aadress). Osalev õpilane vastutab, et tema poolt enda kohta esitatud andmed on õiged ja korrektsed. Ülesannete lahendamisel palume kasutada veebilehitsejaid Chrome, Mozilla Firefox või Safari.

Auhinnasaajad selgitati klasside kaupa, kuigi ülesanded olid kõigile ühised. Lisaks loosisime kõigi osalejate vahel välja 3 lisaauhinda.

Pärast võistlust näevad õpilased viktoriinide keskkonnas oma tulemusi.
Õpetajatele avaldame tulemusi nende kirjaliku sooviavalduse alusel (kelli.hanschmidt@ut.ee).

viktoriinid.ee lehel sisse logides kuvatakse õpilasele kõik võistlused, millest ta on seni osa võtnud. Võistlusele vajutades avaneb tagasiside vaade, kus õpilane näeb iga ülesande kohta saadud punkte, enda pakutud vastust ja ka õiget vastust.

Viktoriin sündis koostöös Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudiga. Küsimuste autoriteks on Karl Jürgenstein ja Sulev Kuuse.

Kokkuvõte ja tulemused