Siniroheline Maa 2020

Hea 6.–9. klassi õpilane!

Ootame Sind teaduskooli uuele veebipõhisele bioloogiavõistlusele „Siniroheline maa“, mis toimub 4.–24. maini viktoriinid.ee keskkonnas.

Võistlus toimub kolmes voorus. Igas voorus antakse Sulle lahendada 20 ülesannet. Esimene voor keskendub taimedele, teine loomariigile ning kolmanda vooru ülesanded käsitlevad inimest ja teda ümbritsevat maailma. Võistluse koostamisel on kasutatud põhikooli bioloogiaolümpiaadi teemasid ja ülesandeid. Lahendamisel tuleb kasuks looduse praktiline tundmine.

Paremusjärjestus tuuakse välja kolme vooru kokkuvõttes. Võistluse formaat lubab Sul liituda võistlusega mistahes voorust või osaleda vaid mõnes üksikus voorus.

Anname välja 10 auhinda: viiele parimale kolme vooru kokkuvõttes, lisaks loosime kõigi osalejate vahel välja viis lisaauhinda! Võitjatega võtame ühendust e-posti teel.

Tulemused

I voor – toimub 4.–10. mai 2020
II voor – toimub 11.–17. mai 2020
III voor – toimub 18.–24. mai 2020

Võistlus viiakse läbi veebikeskkonnas viktoriinid.ee. Osa saab võtta internetiühendusega arvuti, nutitelefoni või tahvelarvuti vahendusel. Igas voorus saab õpilane osaleda vaid üks kord. Viktoriini alustamisel teeb õpilane endale viktoriinid.ee keskkonda kasutaja (palume sisestada eesnimi, perekonnanimi, klass (ainult number), kool, e-posti aadress). Osalev õpilane vastutab, et tema poolt enda kohta esitatud andmed on õiged ja korrektsed.

Võistlemisest
Võistlus on avatud kogu nädala. Selle ajavahemiku jooksul saavad võistlejad korduvalt oma pooleliolevaid ülesandeid täiendada.
Oluline on, et võistleja ei vajutaks „Lõpeta võistlemine” nuppu enne, kui ta on ülesannetega tõepoolest lõpetanud ja kõik vastused üle kontrollinud. „Lõpeta võistlemine” nupule vajutades võistlus sulgub ja võistleja ei saa enam käimasolevas voorus ülesandeid lahendada.

Viktoriinist osavõtt on tasuta!

Pärast iga vooru näevad õpilased viktoriinide keskkonnas oma tulemusi.
Õpetajatele avaldame tulemusi koolide kaupa nende kirjaliku sooviavalduse põhjal (kelli.hanschmidt@ut.ee).

viktoriinid.ee lehel sisse logides kuvatakse õpilasele kõik võistlused, millest ta on seni osa võtnud. Võistlusele vajutades avaneb tagasiside vaade, kus õpilane näeb iga ülesande kohta saadud punkte, enda pakutud vastust ja ka õiget vastust.

Lisateave:
Sisulised küsimused: Ene Örd, TÜ teaduskooli Eesti olümpiaadide peaspetsialist, 508 1170, ene.ord@ut.ee
Tehnilised küsimused: Kelli Hanschmidt, TÜ teaduskooli õppetegevuse peaspetsialist, 529 8272, kelli.hanschmidt@ut.ee