Teaduskool ja SEB avavad ühise õppekeskkonna uue viktoriiniga

Kõigil huvilistel on võimalik osaleda 5.-12. novembrini veebipõhisel sünnipäevamängul, millega tähistame teaduskooli 54. sünnipäeva. Selle viktoriiniga avavad Tartu Ülikooli teaduskool ja SEB pank asutuste koostöös sündinud uue õpilastele mõeldud elektroonilise õppekeskkonna.

„Kaasaegses portaalis ühendame SEB panga finantskogemuse teaduskooli peagi 55-aastase kompetentsiga haridusvallas, asudes noortele pakkuma motiveerivad arenguvõimalusi,“ sõnab teaduskooli direktor Riin Tamm.

SEB pank hakkab loodud õppekeskkonnas omalt poolt pakkuma koolidele juba tuntud rahatarkuse e-kursust ning toob noorte ette uued investorkursused nagu „Investeerimise põhitõed“ ja „Kasumlikud investeerimisstiilid“. Lisaks on huvilistele avatud panga loodud E-akadeemia koos kõigi ettevõtlusteemaliste materjalidega.

Tartu Ülikooli teaduskool pakub värskes portaalis oma e-õppe kvaliteedimärgi saanud kursuseid matemaatika, keemia, bioloogia, füüsika, sotsiaalteaduste ja kunstide valdkonnast. Lisaks hakkavad seal toimuma käesoleval õppeaastal juba tuntud internetipõhised võistlused nagu „Spekter“, „Pulsar“ ning „Kobras“. Jaanuaris korraldatakse vastavatud meediumis esmakordselt lingvistikavõistlus „Kiil“.

Peale võistlemise saab viktoriinide keskkonda kasutada õppimiseks. Soovijatele on loodud ülesannete pangad pingevabalt nuputamiseks või järgmise võistluse jaoks harjutamiseks.    

„SEBs oleme mitu aastat mõelnud selle peale, kuidas luua suhteid meie panga ja Eesti noorte vahel nii, et see oleks nutikas ja juhtiv. Algav koostöö on hea näide selle kohta, kuidas me saame pakkuda Eesti aktiivsematele ja tublimatele noortele erilist väärtust ja aegamööda laiendada seda positiivset mõju üle terve Eesti,“ ütleb SEB turundus- ja kommunikatsioonidivisjoni juht Silver Vohu.

Sama mõtet jätkates ütleb Riin Tamm naljatledes: „Meil on lootust, et uuest keskkonnast saab kasulik ajaveetmise koht, mis pakub Eestis tõsist konkurentsi üleilmsetele sotsiaalmeedia platvormidele ja kaubanduskeskustele.“

Lisainfo:

Kelli Hanschmidt, Tartu Ülikooli teaduskooli õppetegevuse peaspetsialist, kelli.hanschmidt@ut.ee, 737 6117