SEB kutsub Eesti keskkooliõpilasi saama rahatarkuse asjatundjateks

SEB alustab selle õppeaasta koolisaadikute programmiga, et parandada Eesti õpilaste finantskirjaoskust. Kevadeni vältava programmi jooksul läbivad valitud keskkooliõpilased rahatarkuse koolituste sarja ja jagavad oma teadmisi oma kaasõpilastega. Koolisaadikuteks saab kandideerida kuni 23. oktoobrini.

„Investeerimine ja rahaasjade edukas korraldamine pakuvad noortele järjest rohkem huvi, mistõttu jätkame ka tänavu sügisel kolmes Balti riigis koolisaadikute programmiga. Kutsume hakkajaid 10. kuni 11. klassi noori algatusega liituma, et saada vahetu kogemus finantsmaailmas, läbida põhjalik rahatarkuse koolituste sari ning jagada oma teadmisi kaasõpilastega,“ kommenteeris SEB eraklientide segmendi müügijuht Victoria Saard.

Koolisaadikute programmi on seni läbinud üle 50 õpilase, kes on koolides rahatarkust jaganud üle 5000 kaasõpilasele.

Seitse kuud kestva programmi jooksul saavad koolisaadikutest noored rahvusvahelise koostöö kogemuse ja neid koolitatakse säästmise, investeerimise, eelarve haldamise ja ettevõtluse teemadel. Lisaks toimuvad saadikutele õpitoad, mis räägivad edukast avalikust esinemisest, isikliku brändi loomisest ning teenusedisainist, et paremini oma finantsteadmiste jagamiseks valmistuda. Noortele on nende isiklikul arenguteel toeks SEB mentorid.

„Koolisaadikute programmi eesmärgiks on jagada rahatarkust noortelt noortele. Usume, et tänu programmis omandatud kogemusele ja teadmistele on just noored ise kõige paremad finantskirjaoskuse õpetajad oma koolikaaslastele, seletades tundides teooriat enda vaatenurgast ja kasutades eakaaslastele sobivaid näiteid,“ lisas Saard.

Hiljemalt 23. oktoobriks on oodatud kandideerima kõik 10. kuni 11. klassi õpilased üle Eesti. Koolisaadikute programmiga on võimalik täpsemalt tutvuda SEB kodulehel.

Vaata ka videost, milliseid kogemusi said programmist koolisaadikud Helena ja Alver.

Lisateave: Victoria Saard, SEB Koolisaadikute programmi projektijuht, victoria.saard@seb.ee